Chuyển nguồn INVERTER 110DC/220AC 3KVA/2.1KW
  • Lượt xem: 2653
Mã SP: 110VDC/220VAC 3KVA/2.1KW
Tình Trạng : Còn Hàng
Bảo Hành: 12 Tháng Tháng
Model: SUH
 Inv3000
Nominal Power
 3KVA/2100W
AC Input Bypass
Phase & waveform
 Single phase & sinewave
Voltage
 220VAC
Acceptable Voltage
 194-243VAC164-243VAC(wide mode)
Frequency
 50Hz or 60Hz (auto sensing)
Output
Phase & waveform
 Single phase & sinewave(bypass mode sync to input)
Voltage
 220VAC(bypass mode sync to input)
Voltage Regulation
 ±10%rms(bypass mode sync to input)
Frequency
 50Hz±0.3Hz(bypass mode sync to input)
Power Factor
DC Input
Battery Voltage
 110VDC
Ranger Voltage
 90-155VDC
Low Battery Alarm
 90VDC
Low Battery Transfer
 90VDC
High Voltage Alarm
 155VDC
Over Charge Voltage
 no
Transfer Efficiency
line Mode
 >95%
Battery Mode
 >75%
power saver
 Available when the load is less than        10-25 Watts
Indicators
LED Display or LCD 1602
 LED Ac-in, LED Inverter, LED Fault
Audible Alarm
 Overload
Protections
 low battery,over charging,over temp,over load
Enviromental
Operating Environment
 0-40C,0-90%RH(non-condensing)