Chuyển nguồn INVERTER 220DC/220AC 1KVA/700KW
  • Lượt xem: 2468
Mã SP: 220VDC/220VAC 1KVA/700KW
Tình Trạng : Còn Hàng
Bảo Hành: 12 Tháng Tháng
Model: SUH
Inv1000
Nominal Power
 1KVA/700w
AC Input Bypass
Phase & waveform
Single phase & sinewave
Voltage
220VAC
Acceptable Voltage
194-243VAC164-243VAC(wide mode)
Frequency
50Hz or 60Hz (auto sensing)
Output
Phase & waveform
Single phase & sinewave(bypass mode sync to input)
Voltage
220VAC(bypass mode sync to input)
Voltage Regulation
±10%rms(bypass mode sync to input)
Frequency
50Hz±0.3Hz(bypass mode sync to input)
Power Factor
DC Input
Battery Voltage
220VDC
Ranger Voltage
190-285VDC
Low Battery Alarm
190VDC
Low Battery Transfer
190VDC
High Voltage Alarm
285VDC
Over Charge Voltage
no
Transfer Efficiency
line Mode
>95%
Battery Mode
>75%
power saver
Available when the load is less than        10-25 Watts
Indicators
LED Display or LCD 1602
LED Ac-in, LED Inverter, LED Fault
Audible Alarm
Overload
Protections
low battery,over charging,over temp,over load
Enviromental
Operating Environment
0-40C,0-90%RH(non-condensing)