Chuyển nguồn INVERTER 220DC/220AC
  • Lượt xem: 5995
Mã SP: 220VDC/220VAC
Tình Trạng : Còn Hàng
Bảo Hành: 12 Tháng
THÔNG SỐ KỸ THUẬT
Model ()
500
Rate capacity(VA)
0.5
Rate output power
400
Dc input
Rated input voltage
220VDC
Rate input Current
3A
5A
10.5A
16A
21A
26.3A
31.6A
36.9
Shut down voltage range
190V~270V
Start-up voltage range
207V~260V
Reflect noise current
≤10%
AC Input
Allow bypass voltage
220Vac±15%
Rate input Current
2.3A
4.5A
9.1A
13.6A
18.2A
22.7A
27.3A
31.9
Bypass switch time
≤5ms
AC output
Rate output voltage and frequency
220Vac,50Hz
Waveform
Pure Sine Wave
Rate output current
1.8A
3.6A
7.2A
10.8A
14.5A
15.9A
19.1A
22.3
Output voltage precision
220V±1.5%
Output frequency precision
50Hz±0.1%
Waveform distortion
≤3%  (linear load) (THD)
Dynamic respond time
5%  (Load0←→100%)
Power factor
0.7/0.8
Overload ability
120%,30s
Efficiency
≥85%
Insulating intensity
1500Vac,1min
Noise (1m)
≤40dB
Operation temperature
-5℃~40℃
Humility
0~90%, non condensing